úterý 11. června 2013

9.6 Svatba Miška ♥

Ahooojte kočky :) 

Omlouvám se za svou neaktivitu :) Přijimačky už mám od pátku za sebou :) Takže učení už bylo dost :) Teď už jen čekám, jak to všechno dopadne :)

V neděli měla kamarádka svatbu, tak bylo spousta domlouvání ohledně svatebního dárku atd :)
S Míšou se znám ze střední, chodila snámi 2 roky a pak se odstěhovala :) I když to je v Česku, přesto bydlí poměrně daleko a tak se nevídáme tak často :) ale moc jsme se na ni všichni těšili :)
Vietnamské svatby jsou trošku jiné než české. Počet hostů se pohybuje obvykle od 300 až 1 000. Míša už měla svatbu ve Vietnamu a tahle byla pro přátelé, kteří žijí v Česku :) Hostů bylo okolo 200. 
U nás jsou svatby nejčastěji v sobotu, na internetu jsem se dočetla, že ve Vietnamu se dny svateb a důležitých událostí vybírají podle toho, jestli je pozitivní den. Mají na to speciální kalendář, kde je i vhodná denní doba :). Svatba byla tedy v neděli kolem 18:00 :)
Při příchodu do restaurace nás všichni vítali a podávali si s námi ruce :) Hostina byla ve vietnamské restauraci kde se to moc hodilo :) Všude byly barevné a třpytivé výzdoby, fotky novomanželů a plakáty s jejich jmény :) Bylo to něco úplně nového a nezvyklého, ale mám ráda poznávání nových lidí, kultur a jídel, tak jsem byla naprosto nadšená :))
Myslím, že české svatby začínají většinou obřadem, pak následuje hostina a pak se nejčastěji tančí nebo hrají různé hry :) 
Tahle svatba začínala přípitkem, poté jsme dostali polévku a pak se hlavně jedlo :)) Stoly byly plné jídla a každý si mohl vzít na co měl chuť :) 
Všichni si hůlkami jídlo přesunuli do malinké kulaté mističky a z ní jedli :) My jsme hůlkami jíst neuměli, i když jsme to zkoušeli :)) Tak jsme dostali příbory :)
Netančilo se, ale zpívalo :) Nezpívali jen zkušení zpěváci, ale i hosté :) takové menší karaoke :) Někdy nebylo ani poznat, kdo je kdo :) všichni zpívali opravdu hoooodně dobře :)
Nikdy jsem na takové svatbě nebyla, ale moc jsem si to užila :)
Byl to opravdu úžasný a nezapomenutelný zážitek :) Neznali jsme jejich tradice a nerozuměli písničkám, zábavě ani jídelníčku :) Ale všichni byli moc milí a všechno nám vysvětlili a pokud nám rozuměli, překládali nám do češtiny :) Menu mi bylo popsáno nejen co to je za jídla, ale i jak se připravují :))
Jak už jsem psala, všichni byli moc milí, nevěsta s ženichem, maminkou a tatínkem chodili, a s každým si připili a podali ruku :) Bylo to moc hezké :))
Kromě závitků a ovoce jsem žádné jídlo nikdy předtím neochutnala :) Byla jsem moc zvědavá a většina mě mile překvapila :) Polévka byla oproti naší trošku víc olejovitá, taková zvláštní a i když ji bylo maličko, hodně jsem se z ní najedla :) Moc jsem si pochutnala na krevetách :) Byly obalené v takové křupavé strouhance :) Mňamka :) Zelená sladká rýže byla moc dobrá :) Nebyla moc přeslazená, ale tak akorát :) Salát se zelím a mrkví ..... mmm 
Úžasný a nezapomenutelný zážitek :))

Učení s hůlkami 6 komentářů:

 1. Jee to musel byť super zážitok:) to bysa páčilo aj mne;)
  DanyLoveLife

  OdpovědětVymazat
 2. Jůůů, vietnamská svatba, to musel byt úžasný zážitek, díky za zprostředkování :-)

  World By Bella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anoo :)jeden z mých nejlepších zážitků v životě :))

   Vymazat
 3. Milá Jane, to muselo být super, slušelo to Tobě i nevěstě. Jen teda úplně nevím, co se servírovalo...:-D

  A s přijímačkama držím palce, určitě sem napiš víc o tom, jak to dopadlo:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Celé mi to připadá tak zvláštně nádherné, úžasné a pohádkové, že bych měla chuť se taky účastnit! ;-) Nevěsta je moc krásná (a ty jsi jako panenka). :-*

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milý komentář :)
Thank you for nice comment :)